Jak si půjčit na Zonky

Jednoduše a přehledně

Jak zažádat o půjčku, pro koho je úvěr určen, Jak zažádat o refinancování a konsolidaci nevýhodných úvěrů. Pojištění schopnosti splácet, úroky a poplatky, úvěrová kalkulačka, poskytovatel úvěru, recenze a hodnocení, často kladené otázky.

Celý proces žádosti probíhá online prostřednictvím počítače, mobilního telefonu, nebo tabletu. K žádosti je nutné přiložit fotokopii občanského průkazu, nebo trvalého pobytu + další doklad totožnosti a výpis z bankovního účtu za poslední tři měsíce. Žadatel může být požádán o potvrzení příjmu, daňové přiznání či o doložení dalších příjmů (pokud existují). O úvěr mohou zažádat nejen plnoletí občané České republiky, ale také plnoletí občané dalších zemí, pokud mají v ČR trvalý pobyt. Podmínkou je doložitelný příjem a bankovní účet v České republice.

Vyplacení půjčky

Vyplacení půjčky

Celý proces, od žádosti do vyplacení peněz, může trvat jen několik minut, většinou se ovšem jedná o jeden až dva dny. K vyplacení půjčky (převodu peněz na bankovní účet žadatele) dochází ihned po schválení půjčky.

Pojištění schopnosti splácet

Zonkyho záchranná vesta

Jde o pojištění schopnosti půjčku splácet. Záchranná vesta umožňuje odložení splátek úvěru v případě, že klienta potkají neočekávané výdaje, přijde o práci, dlouhodobě onemocněl a podobně.

Jak zažádat o Refinancování

V případě, že se chce žadatel zbavit nevýhodných úvěrů, je v průběhu žádosti o půjčku nutné zvolit refinancování (viz náhled níže). V opačném případě by mohl být vyhodnocen jako nadměrně zaúvěrovaný. Následně proces žádosti probíhá stejně jako u standardní půjčky. Jediný rozdíl je v tom, že nejpozději do 30 dní po sjednání úvěru, je potřeba doložit potvrzení o splacení původních půjček.

Zonky refinancovani

Jak je vidět na výše zobrazeném náhledu, stávající nevýhodné půjčky lze nejenom konsolidovat do jednoho úvěru, ale žadatel si také může půjčit další peníze navíc.

Parametry půjčky: Rozsah 20 000 Kč až 1 200 000 Kč, splatnost 1 rok až 10 let.

Úvěrová kalkulačka

Web Zonky.cz nabízí přehlednou úvěrovou kalkulačku. Prvním krokem je zadání výše úvěru, poté následuje navolení částky, kterou je klient schopen měsíčně splácet. Od těchto parametrů se pak odvíjí délka splatnosti úvěru. Bohužel kalkulačka umožňuje pouze výpočet s pevně daným nejnižším úrokem ve výši 4,99 %. Výpočet je tedy ve většině případů pouze orientační.

Půjčka 150 000 Kč

obvyklá úroková sazba vs. nejnižší úrok

Úrok 5,99 %

Úrok 4,99 %

Poplatek 3 000 Kč

Poplatek 3 000 Kč

Délka půjčky 60 měsíců

Délka půjčky 60 měsíců

Měsíční splátka 2 958 Kč

Měsíční splátka2 889 Kč

Celkem ke splacení 177 480 Kč

Celkem ke splacení 173 313 Kč

Úvěrová kalkulačka

Reprezentativní příklad: Nejnižší úrok na Zonky je 4,99 % p. a. a více než ½ klientů s půjčkou ve výši 150 000 Kč získá na Zonky úrok 5,99 % p. a. RPSN pro tuto reprezentativní půjčku je 7,04 %, splátka 2 958 Kč, poslední splátka 2 894 Kč a jednorázový poplatek 2 % (zde 3 000 Kč). Celkem zákazník zaplatí 177 416 Kč za 5 let.

Zonky

Recenze a hodnocení

Další informace, hodnocení a postřehy klientů, kteří si na Zonky.cz půjčili peníze, naleznete v nezávislé recenzi půjčky. Přestože většina klientů Zonky chválí, najdete zde i několik negativ. Ty se týkají zejména úrokových sazeb, většina klientů totiž předpokládá, že obdrží nejnižší úrok ve výši 4,99 %. Dalším užitečným zdrojem informací je diskuze na téma půjčka Zonky nevýhody.

Často kladené otázky


Co když se mezi investory nevybere dost peněz?

Pokud se mezi investory nevybere celá částka, peníze doplatí korporátní investor ze skupiny PPF.

Důležité také je to, že ještě než se nashromáždí peníze od investorů, půjčku financují Zonky. Peníze tedy obdržíte ihned po schválení smlouvy.

Na co si mohu půjčit?

Peníze můžete použít na cokoli, jde o bezúčelový úvěr.

Lidé si nejčastěji půjčují na koupi automobilu, refinancování drahých půjček, vybavení nebo rekonstrukci domácnosti, studium, elektroniku či rozjezd podnikání.

Potřebuji ručitele?

Ne ručitele nepotřebujete.

Musím něčím ručit?

Nemusíte. Zonky poskytují půjčky bez zajištění.

Získám půjčku s negativním záznamem v registrech?

Pokud jste někdy zapomněli poslat splátku včas, neměl by to být problém. Problém nemusí automaticky znamenat ani vyřešená exekuce nebo insolvence.

Co když pošlu splátku pozdě?

Komunikujte, hlavně "neschovávejte hlavu do písku", některé případy dokáží v Zonky pochopit.

Mohu změnit datum splátky?

Ano, pokud máte řádně zaplaceny alespoň první 3 splátky a aktuálně nejste se žádnou splátkou v prodlení. Splátku lze zdarma změnit na 1. až 25. den v měsíci.

Mohu půjčku předčasně splatit?

Ano, předčasné splacení úvěru je zdarma. Ve svém profilu na Zonky.cz si zobrazte aktuálně dlužnou částku a peníze jednoduše převeďte. Nemusíte předem mic oznamovat nebo o předčasné splacení žádat.

Chci půjčku Zonky
96 100 0

Porovnání cen Banky Pojištění vozidel Povinné ručení Životní pojištění Cestovní pojištění Telekomunikace Zboží Pojištění majetku Energie (plyn, elektřina) Přehled půjček Půjčky zdarma Rychlé půjčky Nebankovní půjčky Bankovní půjčky Rychlé půjčky na splátky SMS půjčky Zaplo na splátky Opakovaná půjčka Zaplo Půjčka Ferratum Jistá půjčka Půjčka na auto Konsolidace

Rychlá půjčka Zaplo Zonky Česká spořitelna