Povinné ručení

Nejlepší cena do 3 minut!

Všechny prověřené porovnávače cen povinného ručení a havarijního pojištění vozidel na jednom místě.

ZADEJTE SPZ VOZIDLA
ePojištění

Povinné ručeníúspora až 70 %

SROVNAT

Rixo

Pojištění vozideltop cena od 3 min.

SROVNAT

ePojištění

Havarijní pojištěnísleva až 50 %

SROVNAT

Pokud ještě nemáte registrační značku vozidla (SPZ), zadejte VIN kód automobilu. VIN (vehicle identification number) je mezinárodní unikátní identifikátor vozu, který najdete jak na karoserii vozidla, tak v technickém průkazu.

Povinné ručení

Povinné ručení, přesněji pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, je zákonem daná povinnost každého majitele motorového vozidla. Zároveň představuje nevyhnutelný předpoklad k provozování motorového vozidla na veřejných komunikacích. Kryje škody, které jsou způsobeny vozidlem a chrání pojištěného před finančními nároky poškozené strany.

Jednoduše řečeno, pokud pojištěný způsobí motorovým vozidlem škodu, tato škoda je kryta právě z pojištění odpovědnosti z provozu vozidla.

Zákonem stanovený limit minimální pojistné ochrany je 35 milionů korun na každého zraněného nebo usmrceného a dalších 35 milionů korun na majetkovou škodu pro každého poškozeného. To znamená, že v případě nehody pojišťovna zaplatí skutečnou škodu maximálně však do výše stanovených limitů. Několik pojišťoven nabízí vyšší limity, přičemž ty jsou definovány v pojistné smlouvě a pojistných podmínkách.

Povinné ručení kryje zejména

 • Škody na zdraví nebo škody vzniklé usmrcením.
 • Škody vzniklé zničením, poškozením nebo ztrátou věci či také škodu vzniklou odcizením věci, a to v případě, že poškozený pozbyl možnost ji opatrovat.
 • Úhradu ušlého zisku.
 • Právní zastoupení při uplatňování nároků plynoucích z povinného ručení. U škod na zdraví vždy a u škod na věci v případě neoprávněného odmítnutí pojistitele, prodlení či krácení pojistného plnění.

Nejnižší sazby povinného ručení podle objemu motoru, porovnání sazeb podle bydliště, srovnání sazeb pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, hlavní město Praha vs Brno.

Havarijní pojištění

Havarijní pojištění kryje škody způsobené živly, havárií, krádeží, vandalismem či neoprávněným užitím vozidla. V případě dopravní nehody slouž ke krytí škod na vozidle viníka nehody. V případě nezaviněné nehody je škoda hrazena z povinného ručení viníka a nelze uplatnit z vlastního havarijního pojištění.

Havarijní pojištění kryje zejména

 • Krádež.
 • Havárii.
 • Poškození či zničení živlem.
 • Zásah cizí osoby.

Využít lze různé kombinace výše uvedených rizik. Lze zvolit buďto komplexní pojištění tzv. Allrisk (havárie, živel, odcizení, vandalismus), nebo jejich variace, jako například havárie + živel. Kromě těchto základních rizik je možné připojistit další (vedlejší) rizika.

Připojištění k havarijnímu pojištění

 • Čelní sklo automobilu.
 • Věcí osobní potřeby přepravované ve vozidle.
 • Úrazy přepravovaných osob.
 • Mimořádná výbava jako například uzamykatelný střešní nosič, zavazadlový střešní box, tuningové doplňky a podobně.
 • Náklady spojené s náhradním vozidlem.

Pojištění vozidel

Pojištění vozidel zahrnuje jak pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (povinné ručení), tak havarijní pojištění vozidla. Většina pojišťoven nabízí za kombinaci obou pojištění výrazné slevy, výhodnější asistenční služby a další výhody. Proto bývá zpravidla výhodnější, pořízení obou pojištění současně u jedné pojišťovny.

Asistenční služby

Asistenční služby jsou součástí nejen havarijního pojištění, ale také pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (povinného ručení). Většina pojišťoven poskytuje základní asistenční služby zdarma. Nadstandardní asistenci lze sjednat za příplatek formou připojištění.

Rixo

Rixo nabízí porovnání cen povinného ručení (zákonného pojištění auta) a havarijního pojištění vozidla v jednom formuláři. Pro srovnání cen stačí zadat registrační značku vozidla (SPZ) nebo VIN kód automobilu.

ePojištění

ePojištění je zavedený srovnávač cen povinného ručení a havarijního pojištění s dlouholetou historií. V tomto případě probíhá sjednání zákonného pojištění vozidla a havarijního pojištění pomocí dvou samostatných formulářů. Samozřejmostí je možnost, sjednat povinné ručení vozidla bez SPZ, a to dle VIN kódu automobilu.

Porovnání cen Banky Pojištění vozidel Povinné ručení Životní pojištění Cestovní pojištění Telekomunikace Zboží Pojištění majetku Energie (plyn, elektřina) Přehled půjček Půjčky zdarma Rychlé půjčky Nebankovní půjčky Bankovní půjčky Rychlé půjčky na splátky SMS půjčky Zaplo na splátky Opakovaná půjčka Zaplo Půjčka Ferratum Jistá půjčka Půjčka na auto Konsolidace

Rychlá půjčka Zaplo Zonky Česká spořitelna