Přehled nejvyšších odměn za založení účtu

Získejte odměnu za založení účtu bez práce a bez jakýchkoliv poplatků. Nemusíte nutně měnit banku, protože nový účet budete mít zdarma. Nový bankovní účet si můžete jen vyzkoušet a dále ho nemusíte vůbec využívat. Dokonce ho můžete kdykoliv zdarma zrušit. Nicméně druhý nebo třetí účet přijde často vhod, může například nabízet výhodnější směnné kurzy v zahraničí. V případě, když z nějakého důvodu nelze zaplatit kartou k hlavnímu účtu a podobně. Přehled nejvyšších odměn za prosinec 2022 naleznete níže.

mBank

Bonus 2 000 Kč do mBank

Nejvyšší odměnu za založení nového bankovního účtu nabízí aktuálně mBank. Banka nové klienty odměňuje za nákupy na internetu, získat tak můžete celkem až 2 000 Kč.

Podmínky akce mBank

  1. Založte si mKonto přes tlačítko níže.
  2. Zřiďte si virtuální kartu (eKarta) a plaťte s ní na internetu.

Při zakládání účtu si budete moct vybrat, jakou kartu k účtu chcete. Virtuální eKarta je nastavena jako výchozí možnost (není potřeba nic měnit).

Například pokud při prvním nákupu zaplatíte 800 Kč, získáte odměnu 800 Kč, pokud při druhém nákupu utratíte 1 200 Kč, získáte 1 200 Kč. Majitel nově zřízeného účtu má nárok na odměnu odpovídající celkové částce všech internetových plateb provedených eKartou. Maximální výše odměny je však 2 000 Kč.

mKonto od mBank

Žádné skryté poplatky, všechny běžné i některé nadstandardní bankovní operace a úkony jsou v mBank zdarma. Viz přehled níže.

  • Založení, vedení i zrušení účtu.
  • Platební karta.
  • mKarta Svět s výhodnými kurzy v zahraničí.
  • Pokud vybíráte alespoň 1 500 Kč či ekvivalent v cizí měně, tak výběry z bankomatu v ČR a zahraničí.
  • Převody v rámci ČR, včetně trvalých příkazů, inkas a SIPO plateb.
  • SEPA platby (příchozí a odchozí platby v eurech v rámci EU).
  • Vklady hotovosti v síti vkladových bankomatů mBanky.

mBanka nabízí také bezplatné bankovní konto pro mládež a děti ve věku od 8 do 18 let. Zdarma je nejen zřízení a vedení účtu, ale také bankovní karta a až tři výběry z bankomatu měsíčně.

mKonto od mBank se pravidelně umisťuje na horních příčkách v soutěži Zlatá koruna.

Proč banky odměnu za založení účtu nabízejí

Nový klient je pro každou banku doslova požehnáním, nejen proto, že jeho volné finanční prostředky leží na účtech banky. Například v případě, že klient zaplatí kartou, nebo hodinkami a mobilem, banka od obchodníka inkasuje provizi. Jde sice o velmi malou částku, ale víte jak se to říká, halíře dělají talíře. A čím více má banka klientů, tím více těch halířů je.

Banky mají spočítáno, že se jim motivovat klienty odměnou za založení účtu vyplatí. Vždyť bonus stejně zůstane v bance, alespoň tedy ve většině případů.

Změna banky je bez starostí

Díky takzvanému Kodexu mobility České bankovní asociace (ČBA) je změna banky nesmírně jednoduchá a bez starostí. Díky Kodexu mobility se nová banka sama postará o přenesení SIPO plateb a trvalých příkazů z původní banky. Klient je tak zbaven prakticky všech starostí spojených se změnou banky. Ke Kodexu mobility přistoupily prakticky všechny banky působící v ČR, ovšem týká pouze fyzických osob a běžných účtů.

Vaše peníze budou v bezpečí

Ať již zvolíte jakoukoliv banku, vaše peníze budou v bezpečí. Alespoň tedy do částky 100 000 EUR (přepočet na koruny). Vklady do této výše jsou totiž, ze zákona pojištěny. Případná výplata náhrad musí být zahájena do 7 pracovních dnů ode dne kdy ČNB oznámí platební neschopnost banky.

Porovnání cen Banky Pojištění vozidel Povinné ručení Životní pojištění Cestovní pojištění Telekomunikace Zboží Pojištění majetku Energie (plyn, elektřina) Přehled půjček Půjčky zdarma Rychlé půjčky Nebankovní půjčky Bankovní půjčky Rychlé půjčky na splátky SMS půjčky Zaplo na splátky Opakovaná půjčka Zaplo Půjčka Ferratum Jistá půjčka Půjčka na auto Konsolidace

Rychlá půjčka Zaplo Zonky Česká spořitelna