Investice do nemovitosti ve Španělsku

Zatím co peníze uložené v bance léta nepřinášejí žádný slušný výnos, nebo, vzhledem k současné výši inflace, dokonce výnos záporný. Peníze investované do nemovitostí nejen slušně vynášejí, ale zároveň jde o jednu z nejbezpečnějších investic. A protože aktuální ceny nemovitostí v České republice, jsou pro spoustu (zejména drobných investorů) mimo jejich možnosti, poohlížejí se po levnějších nemovitostech v zahraničí, přičemž nemalé procento z nich volí Španělsko.

Středoevropský kontext: Španělsko je velmi oblíbené také u polských investorů, v Polsku totiž ceny nemovitostí také závratně rostou.

Proč Španělsko?

Nemovitost, třeba i na pobřeží Středozemního moře, lze oproti ČR zakoupit za zlomek ceny. Slušný výnos z krátkodobých pronájmů (až 9 % ročně). Jak uvádí španělské ministerstvo cestovního ruchu, 35 % z 82 milionů turistů, kteří loni navštívili Španělsko, využívá ubytování v soukromí, stejně jako 63 % Španělů, kteří absolvovali dovolenou doma ve Španělsku.

Jakou lokalitu Zvolit?

Mezi pobřežními oblastmi je nejžádanější Costa Blanca - Alicante, Benidorm, Torrevieja + Costa del Sol - Malaga, Marbella. Zimní klima na pobřeží Costa Blanca je zdaleka nejteplejší ve Španělsku (s výjimkou Kanárských ostrovů). Je zde slušná životní úrověň, skvělé zdravotnictví, oblast je dostupná nejen letecky (z Prahy a Pardubic), ale také automobilem. V neposlední řadě, na pobřeží Costa Blanca naleznete několik československých komunit.

Jak koupit nemovitost ve Španělsku?

V místních realitních kancelářích působí několik Čechů a působí zde dokonce také RK, které češi vlastní, nebo spoluvlastní. Nepotřebujete tedy mluvit španělsky nebo anglicky. Některé realitní kanceláře vám mohou nabídnout také správu nemovitosti, tedy její údržbu či servis pro vaše zákazníky, kterým nemovitost pronajmete.

Ceny nemovitostí ve Španělsku?

Ceny nemovitostí ve Španělsku můžete sledovat například na webové stránce REALITYveŠPANĚLSKU.cz., kde se (mimo jiné) můžete přihlásit k odběru novinek emailem, nebo si zadat poptávku po nemovitosti dle vlastních představ. Web je samozřejmě lokalizován do Českého jazyka. Provozovatelé navíc žijí a legálně podnikají ve Španělsku, kde jsou českým investorům celoročně k dispozici.

Porovnání cen Banky Pojištění vozidel Povinné ručení Životní pojištění Cestovní pojištění Telekomunikace Zboží Pojištění majetku Energie (plyn, elektřina) Přehled půjček Půjčky zdarma Rychlé půjčky Nebankovní půjčky Bankovní půjčky Rychlé půjčky na splátky SMS půjčky Zaplo na splátky Opakovaná půjčka Zaplo Půjčka Ferratum Jistá půjčka Půjčka na auto Konsolidace

Rychlá půjčka Zaplo Zonky Česká spořitelna